Keď bol Štedrý večer

Autor: Jeremias Gerhard | 23.12.2011 o 23:58 | (upravené 24.12.2011 o 0:24) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  20x

Mali sme po vojne len zemiaky no bolo ich akurát pre každého. Mali sme len drevené hračky a hoci sme boli 5 súrodenci a susedia boli v počte 8, stačilo nám to na to, aby sme sa mohli deliť. Ako to dnešné deti hovoria...moje je moje a nikomu to nedám. Mám hračiek 158, ale rodičia mi kúpia ďalšie a neskôr ďalšie. Myslia si, že si kúpia lásku.

Zabudli však, že láska je darom a nedá sa kúpiť ani predať. Lásku je možné darovať. Láska je v komunikácii dvoch, troch, piatich, desiatich. Láska pretrvá, nezávidí ale daruje sa a raduje sa z pravdy.

Nájde si pre druhého čas. Počúva jeho srdce i myseľ keď je radostná aj keď ju niečo trápi.

Chce druhému dobro, hľadá to, čo je prospešné a nie naopak. Ako hovorí môj kamarát mladým...chceš byť šťastný... On odpovedá hej. A ty chceš byť šťastná? odpoveď je pravdaže. Tak sa milí zamilovaný neberte. Láska je pravá vtedy keď chcete urobiť štastným druhého. Dokáže sa obetovať. A nie je to len príklad Matky Terezy alebo Abbe Pierra, platí to pre každého. Zabudnúť na seba a slúžiť druhému: pomocou, slovom, príkladom. Len tak sa svet môže stať lepší. Ak sa naše srdce zameria na pominuteľnú hmotu a nie na ducha, nemá tento svet šancu. Ak sa však pozrieme do Betlehema... Boh tak miloval svet, že dal svojho Syna každému. A ten Syn priniesol svetlo a spásu pre každého. Dáva nám slobodu od hriechu a novú nádej a plnosť lásky. Je to zadarmo. Každý si može nabrať. Aj tento deň keď budeme pri večeri skutočne Štedrého dňa spolu ako rodina, aj túto noc, keď na polnočnej omši budeme spievať Tichá noc, svätá noc. Pokojné a radostné Vianoce v srdci, v duši i v rodinách všetkým. Gloria, gloria in excelsis Deo...     Dieťatko je bezbranné ale má tú silu meniť ľudské srdce. Zverme sa do náruče toho, ktorý má odpoveď na každú ľudskú túžbu a naplní ju vrchovato. Aj keď možno inak než si to predstavujeme. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?